10 najlepszych szablonów dla WordPress – Czerwiec 2017

Jeśli planujecie stworzyć nowoczesną stronę w oparciu o WordPress, na pewno patrzyliście w stronę gotowych projektów. Tym bardziej, że dla tego systemu dostępne są tysiące różnych motywów, również darmowych, jak i płatnych. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Jednak wiadomo, że dobre płatne szablony mają znacznie więcej możliwości do realizacji funkcjonalnych stron, niż darmowe analogi.

Miesiąc temu na naszym blogu pojawił się pierwszy wpis poświęcony szablonom dla WordPress. Podaliśmy w nim 10 stylowych i funkcjonalnych szablonów od firmy TemplateMonter, która tworzy rozwiązania dla tego systemu zaczynając od stycznia 2006 roku. W śród nich okazały się motywy poświęcone różnym tematom niszowym. A więc na pewno znajdziecie coś ciekawe dla waszego bloga.

Przy tym projektowanie webowe rozwija się bardzo dynamicznie i wczorajsze „nowinki” mogą szybko stracić swoją aktualność. Oprócz tego bardzo szybko zmieniają się technologii www, a razem z nimi i ludzkie upodobania do wyglądu strony. Dlatego właśnie rynek motywów ciągle się zmienia: pojawiają się nowe produkty, a wczorajsze flagowce nikną w tle.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć cykl artykułów na temat motywów dla WordPress, które pomogą Państwu trzymać rękę na pulsie i zawsze korzystać się z najnowszych i ciekawych rozwiązań . A więc zaczniemy go z templatek od TemplateMonster, które zostały stworzone w ciągu kwietnia-maja tego roku.

Wśród poniższych motywów możecie znaleźć również produkty rozpowszechniane na licencji do jednorazowego użytku, jak i produkty GPL. Pierwszy typ licencji zabrania używać motyw do tworzenia więcej niż jednej strony www. Przy rym w paczce z tymi motywami znajdziecie pliki PSD i obrazki komercyjne, które pomogą przyspieszyć modyfikację wyglądu witryny. Ze swojej strony licencja GPL pozwala używać motywy wielokrotnie do tworzenia dowolnej liczby stron www. Ale kupując ich otrzymujecie templatki bez żadnych obrazków, które widoczne są w trybie demo. Jest to związano z ograniczeniami użycia komercyjnych obrazków w ramach licencji GPL.

Oprócz tego podane motywy są w pełni responsywne, dzięki czemu będą poprawnie wyświetlać się na urządzeniach mobilnych. Także one mają poprawny kod wykonany w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Oprócz tego motywy nie są obciążone skryptami i elementami graficznymi. Dlatego strona zbudowana o dowolny z tych motywów będzie miała wysokie wskaźniki w serwisach Google PageSpeed i GMetrix.

Do kolejnej przewagi dzisiejszych motywów można odnieść obecność rozszerzonej dokumentacji. Ona pomoże szybko zapoznać się z możliwościami templatki i zbudować profesjonalną stronę www. A w przypadku, gdy pojawi się jakiś problem pod czas instalacji oraz użycia motywu, możecie skorzystać się z pomocy specjalistów działa wsparcia technicznego. One dostępne są 365/24/7 i z chęcią pomogą rozwiązać wasz problem.

Zapraszamy do bliższego zapoznania z poniższymi motywami.

Magic

Magic to nowym motyw flagowy producenta, w którym zostały wykorzystane przewagi szablonów Monstroid i Monstroid 2. Z jednej strony on rozpowszechnia się na licencji do jednorazowego użytku i zawiera wszystkie niezbędne pliki PSD i komercyjne obrazki. Z drugiej, zawiera rozbudowane opcji personalizacji, co pozwala zarządzać jego wyglądem w trybie online.

Do przewag motywu Magic można odnieść obecność 10 gotowych stylów strony poświęconych różnym tematom niszowym, 7 układów suwaku i stopki. Dzięki temu ten produkt da się wykorzystać do rożnych celów, zaczynając od blogów, a kończąc stronami biznesowymi. Oprócz tego motyw wspiera WooCommerce i zawiera rozszerzenia dla tej wtyczki. Dlatego on przyda się do tworzenia sklepów internetowych.

Funkcjonalność templatki realizowana za pomocą Cherry Framework 5.0 i zawiera popularne wtyczki Cherry. To są projekty, usługi, oś czasu, galeria, MegaMenu itd. Oprócz tego do motywu były dodane dodatkowe rozszerzenia dla WooCommerce, co czym pisaliśmy powyżej. Templatka również wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Goolge. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji, możecie skorzystać się z popularnych wtyczek dla WordPress. Motyw będzie kompatybilny z nimi.

 

Szczegóły |
Demo

BizACumen

Jeśli poszukujecie nowoczesne rozwiązanie do tworzenia strony biznesowej, na pewno musicie zwrócić uwagę na motyw BizACumen. On ma stylowy projekt wykonany w jasnych kolorach, co pozwala akcentować uwagę odwiedzjących na zawartość strony. Oprócz tego templatka zawiera szereg wtyczek i widgetów, co pozwala przedstawić niezbędne informacji w wygodny sposób.

Na stornie domowej znajduje się pełnoekranowy suwak, który można używać do celów reklamowych: dodawać aktualne informacji, przedstawiać nowe usługi itd. Poniżej umieszczone są sekcji z krótkim przeglądem usług oraz informacją powitalną. Osoby odwiedzjące mogą również zapoznać się z pracownikami firmy i przeczytać opinii byłych klientów.

Ten motyw rozpowszechnia się na licencji GPL, co pozwala stosować go wielokrotnie do tworzenia różnych stron www. Oprócz tego on został zbudowany w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. Dzięki temu do użytku dostępne są rozwijane menu, mediateka, projekty, opinii Cherry itd. także ten motyw ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Szczegóły |
Demo

CarProjekt

Jak wypływa z nazwy motywu jest on poświęcony ubezpieczeniu samochodowemu i będzie idealnie pasował dla firm, które prowadzą tego typu usługi. Chociaż za potrzeby może być dostosowany do powiązanych tematów. Tym bardziej, że zrobić takie zmiany dojść prosto. Szablon do wordpressa zawiera rozbudowane opcji personalizacji, dzięki czemu wszystkie zmiany można sprawdzać na bieżąco.

Strona domowa występuję wizytówka dla firmy. Na niej można znaleźć odpowiedzi na wszystkie interesujące pytania. Tutaj jest sekcja z krótkim przeglądem ubezpieczeń i ich wartość, przewagami firmy w porównywaniu do konkurencji, informacja o zniżkach i akcjach, opinii byłych klientów. Na dołu strony znajduje się formularz zgłoszeniowy, dzięki któremu odwiedzające mogą zadać dodatkowe pytanie managerowi strony.

Podany motyw jest na 100% GPL. Oprócz przewag licencji, motyw do wordpressa zawiera wszystkie niezbędne opcji do tworzenia profesjonalnych stron www. One zostały realizowane za pomocą wtyczek Cherry. Przy tym motyw wspiera WPML, WooCommerce i inne popularne dodatki dostępne na repozytorium WordPress. A więc będziecie mogli szybko dodać brakujące opcji na stronę internetową.

Szczegóły |
Demo

MarketOlogy

Podany motyw przyda się do tworzenia strony dla agencji SEO. Jednak nie ma żadnego problemu, aby dostosować go do innych tematów biznesowych. Tym bardziej, że templatka zawiera wszystkie niezbędne dla tego opcji realizowane za pomocą Cherry Framework. Oprócz tego motyw jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami dostępnymi na repozytorium WordPress.

Pierwsze, co widzę użytkownik po wejściu na stronę to pełnoekranowy suwak, który można wykorzystywać do celów reklamowych. Poniżej niego umieszczone są kafelki z przeglądem usług i linkami do szczegółowej informacji. Także na tej stronie można znaleźć informację o firmie i zapoznać się z ostatnimi artykułami z blogu. Pozostała informacja jest ukryta w osobnych rozdziałach dostać się do których można przez MegaMenu.

Do podanego motywu była włączona wtyczka PowerBuilder, która pozwala zarządzać zawartościami strony za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść”. Także do użytku dostępne są rozwijane menu, manager paska bocznego, opcji mediów społecznościowych itd. Motyw również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Szczegóły |
Demo

Presstige

Jeśli potrzebujecie stylowe rozwiązania dla drukarni, skorzystajcie się z motywu Presstige. Jego projekt został wykonany w jaskrawych kolorach – żółtym, malinowym, niebieski i fioletowym, – dzięki czemu strona będzie ciekawa dla odwiedzających. Przy tym te kolory nie odwracają uwagi od zawartości, odwrotnie pomagają skupić jej na ważnej informacji.

Na stronie domowej znajduje się wszystka kluczowa informacja dotycząca działalności drukarni. Tutaj jest sekcja z przesądem usług, cenami na druki, partnerami i ostatnimi wpisami z blogu. Na samym dołu strony znajduje się mapa Google i niezbędna informacja kontaktowa. Oprócz tego osoby odwiedzjące mogą polubić drukarnie w popularnych sieciach społecznościowych i śledzić za ostatnimi nowości w wygodny sposób.

Motyw Presstige opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework, co pozwala korzystać się z szeregu wbudowanych wtyczek i widgetów. To są MegaMenu, manager spotkań, mediateka, manager panelu bocznego, opcji mediów społecznościowych. Oprócz tego motyw ma optymalizowany kod, a więc nie musicie dopasowywać go do wymagań wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |
Demo

ProCount

Jeszcze jeden motyw, który będzie idealnie pasował do tworzenia stron biznesowych. On ma elegancki projekt w którym z jednej strony zostały połączone prostota, z drugiej – funkcjonalność. To właśnie pozwala przede wszystkim skupić uwagę odwiedzających na zawartość strony, a już potem na elementy graficzne.

W projekcie tego motywu zostały wykorzystane proste efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i JS oraz Parallax. Przy tym one dodają dynamiczności stronie pod czas jej przewijania oraz najechania myszą na elementy graficzne. Oprócz tego motyw ma wygodną nawigację, dzięki czemu osoby odwiedzające mogą szybko dostać się do interesującej informacji.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji GP 3.0, dzięki czemu możecie stosować go do tworzenia dowolnej liczby stron www. Oprócz tego do niego była zaimplementowana wtyczka PowerBuilder i 30+ modułów treściowych. To pozwala dodawać różne zawartości na stronę i zarządzać nimi za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść”. Motyw również ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Szczegóły |
Demo

Delicia

Delicia to funkcjonalny motyw za pomocą którego można w najlepszy sposób zaprezentować zakład gastronomiczny w Sieci. Jest to możliwe dzięki stylowemu projektu, który można lekko dopasować pod własne potrzebny. Oprócz tego templatka zawiera szereg widgetów dla przedstawienia różnych typów informacji na stronie.

Na stronie domowej umieszczone są sekcji z kluczowymi informacjami o zakładzie gastronomicznym. Odwiedzające mogą zapoznać się firmowymi daniami, przeczytać opinii byłych klientów, zapoznać się z aktualnymi akcjami i przejść do galerii zakładu. A jeśli wszystko im się spodoba – zarezerwować stolik za pomocą wbudowanej wtyczki „Manager spotkań”. Także na stronie umieszczona są niezbędna informacja kontaktowa i linki do profile firmy w popularnych sieciach społecznościowych.

Oprócz wspominanej powyżej wtyczki motyw zawiera galerię zdjęć, MegaMenu, mediatekę, kalendarz, opcji mediów społecznościowych itd. Osobno należy wydzielić PowerBuilde, za pomocą którego można zarządzać zawartościami strony w jeden klik myszką. Motyw wspiera również fonty webowe Google i zawiera mapę Google.

Szczegóły |
Demo

Guliermo

Jeśli prowadzicie treningi i chcecie stworzyć personalną stronę, motyw Guliermo będzie idealnie pasował do tego celu. On ma stylowy projekt, w którym zostały wykorzystane proste efekty animacyjne i jakościowa grafika. Dzięki temu strona wygląda ciekawo i przyciąga uwagę odwiedzających. Przy tym templatka nie jest obciążona nadmierną ilością elementów graficznych. Dzięki temu strona oparta o niej będzie ładować się szybko.

Strona domowa występuję wizytówką dla trenera. Na niej można znaleźć informację o samym trenerze i zapoznać się z jego usługami. Oprócz tego osoby odwiedzjące mogą przejść do ostatnich artykułów na blogu i zapisać się na spotkanie do trenera za pomocą specjalnego managera. Do innych przewag motywu można odnieść wygodną nawigację, co pozwala szybko dostać się do interesujących działów.

Motyw Guliermo opiera się o Cherry Framework 5.0. Dzięki temu do niego były włączone kluczowe wtyczki Cherry, rozszerzające funkcjonalność szablonu. Do nich można odnieść manager spotkań, projekty Cherry, usługi Cherry, MegaMenu itd. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych wtyczek, możecie skorzystać się z rozwiązań dostępnych na repozytorium WordPress.

Szczegóły |
Demo

AdBreak

AdBreak to stylowy i funkcjonalny motyw do tworzenia strony dla agencji reklamowej. Jednak nie ma żadnego problemu, aby dostosować go innych tematów biznesowych. Motyw ma rozbudowane opcji personalizacji, co pozwala szybko zmienić jego wygląd w trybie online. Oprócz tego do motywu zostały dodane wtyczki Cherry, które pozwalają korzystać się z szeregu opcji.

Projekt motywu został wykony w jaskrawych purpurowych, czerwonych i zielonych farbach. Oprócz tego templatka zawiera proste efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i JS, które dodają dynamiczności stronie. Do innych przewag projektu można odnieść wygodną nawigację, co pozwala szybko dostać się do podrozdziałów strony.

Podany motyw odnosi się do produktów GPL producenta. To właśnie pozwala modyfikować go i używać wielokrotnie do tworzenia dowolnej liczby stron internetowych. Przy tym motyw zawiera podstawowe wtyczki wchodzące w zestaw Cherry Framework. Dzięki nim można budować profesjonalne strony bez stosowania dodatkowych rozszerzeń. Chociaż ten motyw będzie kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress.

Szczegóły |
Demo

Spello

Podany motyw będzie idealnie pasował do realizacji strony dla szkoły językowej. Jednak zawiera wszystkie niezbędne opcji, aby można było stosować go pod inne cele biznesowe. Oprócz tego templatka rozpowszechnia się na licencji GPL, co pozwala przebudowywać jej i używać do tworzenia nieograniczonej liczby stron www.

Na stronie domowej można znaleźć informację o rodzajach kursów, wykładowcach i godzinach prowadzenia zajęć. Także osoby odwiedzające mogą zobaczyć foto z galerii i przejść na bloga z materiałami edukacyjnymi. Oprócz tego oni mogą poprzez specjalny formularz zapisać się na newletter oraz śledzić szkolę w popularnych sieciach społecznościowych.

Do motywu zostały włączone popularne wtyczki Cherry, które znaczniej rozszerzają funkcjonalność strony. To są projekty i usługi Cherry, galeria i mediateka, manager paneli bocznej i opcji mediów społecznościowych. Motyw do wordpressa zawiera również PowerBuilder i 30+ modułów treściowych. To pozwala dodawać różne elementy treściowe i zarządzać nimi w jeden klik myszki.

Szczegóły |
Demo

Oceń post
[Ogólnie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz