10 motywów dla WordPress – 2022 r.

Jeśli zastanawiacie nad tworzeniem strony internetowej, na pewno będą Państwo potrzebowali stylowych szat graficznych do tego celu. Wybierając WordPress możecie być Państwo pewni, że znajdziecie odpowiedni motyw wśród tysiące darmowych i płatnych templatek. A ponieważ ich liczba zwiększa się gwałtownie, zawsze możecie znaleźć aktualne rozwiązanie.

Wiadomo, że największa baza bezpłatnych templatek znajduje się na repozytorium WordPress. Na obecną chwilę ich liczba wynosi ponad 5500 (rys. 1).

Rysunek 1. Liczba motywów na repozytorium WordPress

W sprawie płatnych motywów dla WordPress możecie skorzystać Państwo z naszych zestawów. Szykujemy ich z najnowszych templatek, które zawierają wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony www. Warto także zaznaczyć, że wybrane motywy poświęcone są różnym tematom niszowych oraz przeznaczone do tworzenia popularnych typów stron, w tym blogów, portfolio oraz witryn firmowych. Dlatego możecie znaleźć Państwo najlepsze rozwiązanie dla własnego projektu.

Do dzisiejszego zestawu były także wybrane najnowsze motywy z oferty TemplateMonster. Od czasu przebudowy serwisu i działania na zasadzie marketplace liczba tych produktów i ich różnorodność znaczniej się zwiększyła. Jedynie co nie zmieniło się – wysoka jakość templatek oraz dostępność wsparcia technicznego.

Do innych przewag motywów warto odnieść poprawny kod, który został stworzony w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dlatego nie musicie poprawiać go ręcznie, aby witryny była przyjazna dla SEO. Oprócz tego Pańska strona będzie poprawnie wyświetlać się na urządzeniach mobilnych bez różnicy na wybraną przeglądarkę.

Jak pisaliśmy powyżej, podane motywu zawierają niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony internetowej. A jeśli będą Państwo chcieli rozszerzyć ich funkcjonalność, możecie skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Motywy są całkiem kompatybilne z nimi.

Znaleźć dodatkowe informacje o templatkach możecie Państwo w poniższych opisach.

Xpression

Za pomocą podanego motywu możecie stworzyć Państwo stylowy blog poświęcony modzie, podróżom i innym tematom niszowym. Jest to możliwe dzięki uniwersalnemu projektowi templatki, w którym nie były wykorzystane obrazki tematyczne. Dlatego wystarczy zmienić zawartość, aby otrzymać zupełnie inny blog. Oprócz tego motyw posiada 3 unikatowe układy strony domowej i strony wpisu oraz ciekawe widgety dla przedstawienia informacji na stronie www.

Wygląd strony domowej zależy od wybranego układy. Jednak każdy z nich na pewno przyda się do gustu odwiedzającym. Na stronie znajduje się krótka informacja o autorze i przedstawione są najnowsze i najciekawsze artykuły oraz kluczowe rozdziały blogu. Dzięki temu osoby odwiedzające szybko mogą przejść do interesującego tematu. Oprócz tego oni mogą zapoznać się z fotografiami umieszczonymi w Instagram oraz przejść do profile blogu w popularnych sieciach społecznościowych.

Podany motyw zawiera kluczowe opcje do tworzenia profesjonalnego blogu. Do Państwa użytku dostępne są rozwijane menu, dynamiczny suwak, galeria i opcje mediów społecznościowych. Oprócz tego templatka posiada wizualny edytor Elementor, który upraszcza tworzenie unikatowych projektów stron. Motyw również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. On ma czysty kod i jest przyjazny dla SEO.

 

Szczegóły |
Demo

Spontaneo

Kolejne ciekawe rozwiązanie do tworzenia blogu hobbistycznego. Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości blogu. Oprócz tego do Państwa użytku dostępne są różne warianty strony domowej, nagłówku i stopki. To razem z rozbudowanymi opcjami personalizacji pozwala dopasować wygląd templatki do potrzeb projektu.

Po wejściu na stronę domową odwiedzający może zapoznać się z najnowszymi i najpopularniejszymi wpisami, wybrać artykuł według kategorii i przejść do niego. Oprócz tego na stronie dostępne są informacje o autorze blogu i umieszczone są zdjęcia z profile w Instagram. Odwiedzające mogą także zapisać się na newsletter i dostawać świeże nowości o wpisach na skrzynkę pocztową. Dostać się do pozostałych rozdziałów blogu można przez rozwijane menu górne.

Podany motyw zawiera popularne wtyczki Cherry, co pozwala Państwu korzystać z MegaMenu, managera pasku bocznego, mediateki i opcje mediów społecznościowych. Do templatki był także dodany wizualny edytor stron Elementor i rozszerzenie JetElements, które wzbogaca go dodatkowymi opcjami. Motyw ma poprawny kod, który został stworzony w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dlatego strona będzie przyjazna dla SEO.

 

Szczegóły |
Demo

Roseline

Jeśli poszukujecie motyw do tworzenia blogu poświęconego modzie i urodzie, na pewno musicie zwrócić uwagę na Roseline. Podany motyw ma nie tylko stylowy projekt, lecz także zawiera wygodne opcje personalizacji. Dzięki nim możecie Państwo szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb. Templatka także posiada kluczowe funkcje, które zawsze można rozszerzyć. Dlatego można skorzystać się z popularnych wtyczek dla WordPress. Motyw jest kompatybilny z nimi.

Na stronie domowej znajduje się dynamiczny suwak do którego można dodawać najpopularniejsze wpisy oraz informacje reklamowe. Poniżej znajduje się sekcja z popularnymi artykułami i polecanymi wpisami. Także tutaj jest sekcja z najnowszymi artykułami oraz galeria z fotografiami zamieszczonymi na profile w Instagram. Na dołu strony znajdują się przyciski do profile blogu w popularnych sieciach społecznościowych.

Jak pisaliśmy powyżej, motyw zawiera kluczowe opcje. Do Państwa użytku dostępne są rozwijane menu, dynamiczny suwak, formularz kontaktowy, elementy JetPack itd. Templatka wspiera także 800+ fontów webowych Google, co pozwala Państwu używać stylowe typografie do zawartości tekstowych na stronie. Motyw również jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

 

Szczegóły |
Demo

Webion

Podany motyw jest przeznaczony do tworzenia strony biznesowej, ale może być zmodyfikowany pod portfolio personalne. Templatka posiada niezbędne rozszerzenia, w tym galerie i e-sklep, które pomogą w najlepszy sposób przedstawić Państwa usługi w Sieci. Motyw także ma wygodne opcje personalizacji. Dzięki temu możecie Państwo szybko sprawdzić zmiany do wyglądu strony bez „wejścia” w kod.

Strona domowa występuję wizytówką dla Państwa. Tutaj znajduje się dynamiczny suwak, sekcja z oferowanymi usługami, kluczowymi cechami i licznik umiejętności. Osoby odwiedzające mogą także zapoznać się z wcześniej realizowanymi projektami z galerii i przeczytać opinie byłych klientów. Dlatego aby dostać się do pozostałych rozdziałów warto skorzystać z menu, które znajduje się w nagłówku strony.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1. Dzięki temu do templatki były dodane kluczowe rozszerzenia wchodzące w jego zestaw. To pozwala Państwu korzystać z MegaMenu, galerii TM, mediateki, projektów i usług itd. Templatka także jest kompatybilna z popularnymi wtyczkami dostępnymi na repozytorium WordPress. Dlatego w dowolny czas możecie Państwo dodać nowe opcje na stronę www.

 

Szczegóły |
Demo

Dezingo

Zajmujecie Państwo fotografowaniem oraz tworzeniem grafiki i chcecie przedstawić swoje usługi w Internecie? Skorzystajcie się z motywu Dezingo do tworzenia strony tematycznej. Templatka ma stylowy projekt, w którym były połączone jaskrawe kolory, duża typografia i jakościowe obrazki. Oprócz tego w projekcie wykorzystane są stylowe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie. Przy tym one nie odwracają uwagi od zapoznania się z zawartością strony.

Na stronie domowej znajdują się wszystkie niezbędne informacje o Państwie. Tutaj jest sekcja z informacją powitalną i kontaktami, oferowanymi usługami i licznikom umiejętności. Dla odwiedzających jest dostępna także sekcja o opiniach byłych klientów. Dostać się do pozostałych rozdziałów, w tym do portfolio, można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Funkcjonalność podanego motywu jest realizowana za pomocą Cherry Framework 5.1 i zawiera kluczowe wtyczki Cherry. To są Cherry Projects, Cherry PopUps, Cherry Team Members, Cherry Service List, Cherry Socialize oraz Cherry Search. Oprócz tego do templatki były dodane rozszerzenia od zespołu ZEMEZ. To są JetElements – zestaw rozszerzeń do wizualnego edytora stron Elementor oraz JetMenu – rozbudowane menu. Dlatego macie Państwo wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony internetowej bez tworzenia dodatkowych rozszerzeń. Chociaż ten motyw jest całkiem kompatybilny z nimi.

 

Szczegóły |
Demo

MediaTel

Podany motyw idealnie nadaje się do tworzenia strony dla dziennika oraz innego portal informacyjnego. Do templatki były dodane różne rozszerzenia, które pomogą Państwu przedstawić różne typy informacji na stronie. Także warto wydzielić ciekawy projekt motywu, który dzięki wygodnym opcjom personalizacji możecie szybko dopasować do własnych potrzeb. Dlatego nawet nie musicie „wchodzić” w kod.

Na stronie domowej zamiast suwaku znajduje się sekcja z popularnymi wpisami przedstawionymi w postaci kafelek. Poniżej znajduje się przełącznik wpisów w zależności od kategorii. Także na tej stronie dostępne są sekcja z polecanymi artykułami, popularnymi kategoriami i galeria z obrazkami. Oprócz tego na stronie znajdują się różne widgety nawigacyjne. To wszystko pozwoli odwiedzającym szybko dostać się do interesującego tematu.

Podany motyw opiera się o Unyson framework, co pozwala Państwu korzystać niezbędnych opcje. Także do templatki był włączony wizualny edytor treści, mapa Google i ciekawe widgety. Motyw również wspiera fonty webowe Google. Dzięki temu możecie Państwo używać nietypowe typografie do wyróżnienia zawartości tekstowych na stronie. Templatka także ma poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.

 

Szczegóły |
Demo

Lily’s Blog

Za pomocą podanego motywu możecie stworzyć Państwo nowoczesny blog hobbistyczny i dzielić się swoim doświadczeniem z czytelnikami. Na pierwszy zrzut oka templatka ma prosty projekt. Ale to w żaden sposób nie ogranicza jej funkcjonalność. Ponadto, prosty projekt strony domowej sprawia, że osoby odwiedzające mogą szybko zorientować się na stronie i znaleźć interesujący artykuł.

Na stronie domowej umieszczone są wszystkie niezbędne sekcje, które pomogą zapoznać odwiedzających z tematem blogu. Tutaj jest dynamiczny suwak, który idealnie nadaje się do celów reklamowych. Poniżej znajduje się sekcja z kluczowymi rozdziałami blogu. Także na tej stronie znajduje się tradycyjny panel boczny z widgetami nawigacyjnymi oraz sekcja z artykułami przedstawionymi w porządku chronologicznym.

Do motywu były włączone kluczowe rozszerzania, które pomogą zbudować profesjonalny blog. To są rozwijane menu, dynamiczny suwak, galeria i opcje mediów społecznościowych. Templatka także jest kompatybilna z WPML, WooCommerce, Contact Form 7, Yoast SEO i innymi popularnymi wtyczkami dostępnymi na stronie wordpress.org. Dlatego w dowolnej chwili możecie Państwo wzbogacić stronę dodatkowymi opcjami.

 

Szczegóły |
Demo

Tristana

Podany motyw jest przeznaczony do tworzenia blogu poświęconego modzie i urodzie. Ale nie ma żadnego problemu, aby używać go do innych tematów niszowych. Jest to możliwe dzięki uniwersalności projektu templatki. Wystarczy zmienić obrazki w suwaku i zawartość artykułów, aby strona wygląda inaczej. A jeśli dodać do tego 5 gotowych układów strony domowej, przełącznik kolorów i wygodne opcje personalizacji, możecie Państwo szybko dopasować motyw do własnych potrzeb.

Po wejściu na stronę domową osoba odwiedzająca może zapoznać się z publikacjami, znaleźć krotką informację o autorze i zacząć go śledzić w popularnych sieciach społecznościowych. Także na tej stronie znajduję się sekcja z fotografiami z profile w Instagram. Dostać się do pozostałych rozdziałów blogu można za pomocą rozwijanego menu górnego oraz za pomocą widgetów, które znajdują się na panelu bocznym.

Motyw Tristana zawiera rozwijane menu, suwak, galerię, opcje mediów społecznościowych, manager pasku bocznego itd. Oprócz tego on wpiera WPML, Contact Form 7, Yoast SEO i inne popularne wtyczki dla WordPress. Templatka również ma poprawny kod, który został stworzony w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu Państwa strona będzie przyjazna dla SEO.

 

Szczegóły |
Demo

Love Life

Love Life to stylowe i funkcjonalne rozwiązanie do tworzenia blogu hobbistyczny. Jego projekt został wykonany w jasnych kolorach dlatego, aby skupić uwagę odwiedzających na zawartości strony. Oprócz tego w projekcie były realizowane proste efekty animacyjne, które nie odwracają uwagi podczas czytania wpisów. Warto także wydzielić ciekawe widgety pozwalające w lekki sposób przedstawić różne typy informacji na stronie www.

Zamiast suwaku na stronie domowej znajduje się sekcja z popularnymi wpisami przedstawiony w postaci kafelek. Także na tej stronie jest sekcja z wpisami posortowanymi według rozdziału, polecanymi i najnowszymi artykułami. Osoby odwiedzające mogą także zapoznać się z autorem blogu, znaleźć odnośniki do profile w popularnych sieciach społecznościowych oraz dołączyć się do newslettera. Wszystka pozostała informacja jest dostępna w osobnych rozdziałach przejść do których można przez rozwijane menu górne oraz widgety na stronie.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1. Oprócz wtyczek Cherry do niego był włączony Elementor i JetElements – wtyczka, która rozszerza funkcjonalność wizualnego edytora stron. Motyw także jest kompatybilny z WPML, MailChimp, Yoast SEO i innymi popularnymi rozszerzeniami dla WordPress. Templatka ma poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.

 

Szczegóły |
Demo

Inneco

Poszukujecie portfolio fotograficzne dla przedstawienia swoich umiejętności w Internecie? W tym przypadku musicie zwrócić uwagę na motyw Inneco. On nie tylko posiada rozbudowaną galerię, lecz także zawiera szereg dodatkowych funkcje do tworzenia profesjonalnej strony www. Templatka posiada także wygodne opcje personalizacji. Dzięki temu możecie Państwo szybko wprowadzić potrzebne zmiany do wyglądu strony i dostosować motyw do potrzeb projektu.

Strona domowa występuje wizytówką dla fotografa. Tutaj znajduje się dynamiczny suwak, sekcja z przeglądem usług, portfolio z ostatnimi pracami i opiniami byłych klientów. Na stronę znajduje się także informacja o fotografie i jego umiejętnościach. Osoby odwiedzające mogą także przejść do najmowych wpisów na blogu oraz zapisać się na newsletter. Na stronie dostępne są przyciski do profile autora w popularnych sieciach społecznościowych.

Do motywu Inneco był dodany Revolution Slider i Visual Composer. Oprócz tego templatka posiada rozwijane menu, wyszukiwarkę AJAX, galerię z filtrami i opcje mediów społecznościowych. Motyw także wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać kreatywne czcionki na stronie. Templatka również jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Szczegóły |
Demo

Oceń post
[Ogólnie: 0 Średnia: 0]

10 komentarzy do wpisu „10 motywów dla WordPress – 2022 r.”

 1. Warto dodać, że często miejsca gdzie motywy są sprzedawane, mają swoje darmowe okazje, np. miesięczne freebies, w których często znajdziemy motywy premium bez żadnych kosztów. Warto też aktualizować częściej te wpisy. Pozdrowienia i dzięki!

  Odpowiedz
  • Mi również najbardziej podoba się ten motyw. Jest dość elastyczny, może by wykorzystany typowo pod strony biznesowe, ale nie tylko. Webion jest na tyle wielofunkcyjny, że można zrobić z niego na przykład portfolio dla artysty.

   Odpowiedz
 2. A ja myślałem że jest tylko jeden podstawowy motyw, a instalowałem wordpressa nie raz 🙂 Teraz jak ktoś będzie się zastanawiał jak założyć bloga, to ma możliwość wybrać najbardziej pasujący motyw.

  Odpowiedz
 3. Bardzo ciekawy wpis o różnych motywach dla wordpress, dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy na ich temat. Dziękuję autorowi za poświęcony czas i rzetelny opis.

  Odpowiedz
 4. Motyw Twenty seventeen jest zdecydowanie najbardziej popularny, ale jak widać można znaleźć dużo więcej motywów dla wordpressa. Wypróbuję je przy robieniu następnej strony.

  Odpowiedz
 5. Odpowiedni motyw bloga to bardzo ważny aspekt. Do różnych typów blogów pasuje inny szablon, więc dobrze wybierzcie. Jeśli ktoś wcześniej nie zakładał bloga, to tutaj znajdzie bardzo dobre pomysły na start.

  Odpowiedz
 6. Znałem tylko Webion i Roseline, korzystałem z nich klika razy przy różnych projektach. Mogę polecić te szablony jak ktoś się zastanawia nad nimi.

  Odpowiedz
  • Te motywy w większości są płatne, ale to dlatego, że są świetne i na pewno warte swojej ceny! Zawsze jest tak, że jak coś jest darmowe, to twórca nie przyłoży się aż tak dużo, jak do produktu który chce sprzedać, to logiczne. Do tego płatne motywy zawsze mają wsparcie, a te darmowe już niekoniecznie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ta strona używa ciasteczek Więcej informacji

Ciasteczko (formalnie HTTP Cookie, w skrócie ang. cookie, tłumaczone czasem jako plik cookie) – mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną. Źródło: wikipedia.org Więcej informacji: http://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie

Wyłącz